TVN24 dziś
Dziś TVN24 to kilkusetosobowy zespół dziennikarzy, korespondentów, redaktorów, wydawców, producentów, montażystów, grafików, operatorów i realizatorów. Kanał posiada 9 oddziałów krajowych, 4 redakcje zagraniczne, 13 wozów satelitarnych i 2 helikoptery (tzw. newscoptery) mogące nadawać relacje na żywo. Do tego kilometry światłowodów oraz nowoczesny sprzęt montażowy, komputerowy, operatorski i oświetleniowy. 7.06.2009 r. TVN24 jako pierwsza w Europie wykorzystała technikę videoportacji, dzięki czemu ówczesna brukselska korespondentka Inga Rosińska, "znalazła" się w warszawskim studiu.
Ramówkę kanału stanowią nie tylko bloki informacyjne, ale także programy publicystyczne, reportaże, filmy dokumentalne oraz magazyny poradnikowe i o tematyce biznesowej. Jest również interwencyjne "Prosto z Polski" i zabarwione satyrycznie "Szkło kontaktowe". Z okazji wyborów organizowane są już tradycyjnie debaty i wieczory wyborcze.
Jednym z filarów TVN24 jest portal informacyjny tvn24.pl oraz platforma Kontakt24. Dzięki niej, widzowie mogą przesyłać zdjęcia i filmy z wydarzeń, których są świadkami. Wybrane nagrania ukazują się w serwisie internetowym i na antenie TVN24.
Stacja jest najchętniej oglądanym kanałem tematycznym w Polsce. Nadaje na żywo około 18 godzin na dobę. Programy realizowane są z głównego studia w warszawskiej siedzibie Grupy ITI. Obok rozbudowanego newsroomu znajduje się studio "Faktów po Faktach" oraz dwa studia wirtualne, z których nadawane są m.in.: "Kropka nad i", "Szkło kontaktowe", "Rozmowa Rymanowskiego", "Tak jest", "Loża prasowa", "Kawa na ławę", "Rozmowa bardzo polityczna", "Publiczna TV", "Ciąg Dalszy Nastąpił" i antena TVN Meteo. Od 2.03.2009 r. obraz TVN24 nadawany jest w formacie 16:9.
Jednak siłą TVN24 nie jest nowoczesny sprzęt, lecz ludzie. To oni nadają kształt temu, co widać na ekranie. Ci, którzy zaczynali w 2001 roku jako początkujący prezenterzy, dziś są doświadczonymi dziennikarzami, często popularnymi osobowościami telewizyjnymi. Z dziesięcioletnią praktyką, poddani wielu próbom i presji czasu, oswojeni z nowoczesną techniką telewizyjną, dziś tworzą największą w tej części Europy stację informacyjną.
Trzon schematu organizacyjnego TVN24 stanowią:
Adam Pieczyński - Redaktor Naczelny
Michał Samul - Zastępca Redaktora Naczelnego
Sebastian Podkościelny - Zastępca Redaktora Naczelnego
Małgorzata Łaszcz - Szef Zespołu Producentów
Jerzy Durlik - Szef Sekcji Reporterów
Piotr Wolański - Szef Sekcji Realizacji
Rafał Warchoł - Szef Sekcji Grafiki i Studia Wirtualnego
Tomasz Śmigielski - Szef Sekcji Operatorów
Tomasz Sapryk - Szef Sekcji Montażu
Ryszard Pułaski - Szef Sekcji Dokumentacji i Analiz
Kamil De Virion - Szef Sekcji Redaktorów
Artur Gut - Szef Sekcji Autopromocji
Danuta Kondratowicz - Szef Zespołu Sekretariatu Redakcji i Planowania Emisji
Małgorzata Sadowska - Szef Sekcji Ośrodków Regionalnych
Jan Błaszkowski - Szef Ośrodka Regionalnego Gdańsk
Patrycja Frankiewicz - Szef Ośrodka Regionalnego Szczecin
Mariusz Sidorkiewicz - Szef Ośrodka Regionalnego Toruń
Marzanna Zielińska - Szef Ośrodka Regionalnego Łódź
Robert Klimczak - Szef Ośrodka Regionalnego Poznań
Jarosław Goławski - Szef Ośrodka Regionalnego Wrocław
Tomasz Ciesielski - Szef Ośrodka Regionalnego Katowice
Krzysztof Całek - Szef Ośrodka Regionalnego Kraków
Izabella Bołtruczuk - Szef Ośrodka Regionalnego Białystok